Sněte s otevřenýma očima

Návrat do snu

Pokud si se snem nedokážete poradit sami a chcete se jím zabývat na hlubší úrovni, mohu vám nabídnout pohled průvodce. Můžeme se společně do vašeho snu s pomocí šamanského bubnu vrátit, prozkoumat prostředí, ve kterém se sen odehrával, navázat komunikaci se snovými postavami, vydat se za jeho hranice a zjistit, jak můžete s obsahem a poselstvím snu dále pracovat nebo si hrát.

Metoda

Návrat do snu je další technika, kterou vytvořil Robert Moss a v rámci svých seminářů ji vyučuje. Potřebujete si ji nejdříve osvojit pod vedením zkušeného lektora nebo průvodce. Pokud máte zkušenosti se šamanský cestováním, bude pro vás návrat do snu přirozený, protože snová realita, do které se vydáte, se v zásadě nijak neliší od neobyčejné reality, kam můžete cestovat za doprovodu šamanského bubnu.

Po té, co jsme s klientem sen rozebrali pomocí Bleskové práce, stanovíme si záměr pro návrat do snu. Například zjistit, kam vede cesta po té, co jsem se probudil, odhalit skutečnou totožnost tajemné postavy nebo nechat si ukázat, jak sen souvisí s realitou každodenního života nebo s jinými sny či světy v neobyčejné realitě. Doporučuji stejně jako na šamanské cestě, přivolat si na pomoc duchovní průvodce z neobyčejné reality, protože nám mohou pomoci dostat se na místa, kam bychom se bez nich nedostali nebo by nás ani nenapadlo se tam podívat. Jakmile klient svolí, že mohu jako průvodce cestovat společně s ním, zabezpečíme prostor před náhodnými vetřelci, přivoláme své duchovní průvodce a vydáme se společně za doprovodu šamanského bubnu do snového prostoru.

text: Petr Němčanský

zdroj: šamanský kruh/návrat do snu