Podcast

Vítejte v podcastu Zdál se mi sen; o životní cestách a příbězích spojených se sněním.

V jednotlivých dílech se budeme věnovat metodě aktivního snění i dalším přístupům, které ve svém životě využíváme.

Příjemný a inspirativní poslech přejí Kateřina Kučerová a Petr Němčanský 

Podcast Zdál se mi sen můžete poslouchat i na Spotify nebo Soundcloudu.

Třináctý díl - O čem sní Alena

Ve třináctém dílu vás společně s Kateřinou seznámíme s kolegyní, učitelkou snění a milovnicí imaginace Alenou Benešovou. Povídáme si o tom, co Alenu ke snění přivedlo, jak se sny baví, jakou roli v jejím životě hraje aktivní imaginace a jak se pro ni svět snění a bdění propojují. O intimitě snů, o kvalitě času a jak informace ze snů využívá v každodenním životě. Příjemný a hodnotný poslech přejí Kateřina Kučerová a Petr Němčanský.

Datum zveřejnění: 6.9. 2023

Dvanáctý díl - Touhy mého srdce

Ve dvanáctém dílu podcastu s názvem Touhy mého srdce si s Martinou Švarcovou a Kačkou povídáme o praktickém propojení arteterapie a šamanského cestování s našimi sny a vizemi. Ve druhé části najdete praktický návod, jak se na takovou cestu můžete sami vydat. Příjemný a hodnotný poslech přejí Kateřina Kučerová a Petr Němčanský.

Datum zveřejnění: 6.8. 2023

Jedenáctý díl - O čem sní Martina

V jedenáctém dílu vás společně s Kateřinou seznámíme s kolegyní, učitelkou snění a arteterapeutkou Martinou Švarcovou. Povídáme si o tom, co Martinu na snění baví, jak se v jejím životě propojuje vědomá práce se sny a synchronicity v běžné skutečnosti, jakým způsobem k ní promlouvá Vesmír, jak pracuje se svými klienty a kam ji snění v jejím současném životě zavedlo.

Datum zveřejnění: 21. 5. 2023

Desátý díl - O čem sní králové

V desátém dílu podcastu jsme se sešli s Markétou Kučerovou, abychom si společně povídali o čtyřech královských snech, které jsou všechny zaznamenány a jsou součástí naší historie. Jsou to sny králů Gilgameše, Nabukadnesara, Aiaka a Karla IV. Sny samotné, fotodokumentaci a další materiály k nim si můžete prostudovat tady

Datum zveřejnění: 27. 3. 2023

Devátý díl - O čem sní Markéta

V devátém dílu podcastu vás společně s Kateřinou Kučerovou seznámíme s naší kolegyní, učitelkou snění Markétou Kučerovou. Povídáme si o její pravidelné praxi se sny, jak využívá imaginaci, o snovém divadle, které používá na svých workshopech a o dalších tématech aktivního snění, která nás spojují a i odlišují.

Datum zveřejnění: 27. 2. 2023

Osmý díl - Vědomé snění

V osmém dílu o Vědomém snění se dozvíte, co vědomé snění je, jaké druhy snění může vědomé snění zahrnovat, k čemu může být dobré se vědomým sněním zabývat, jak se do něj můžeme dostat, ale bude i o společném snění, návratu do kruhu, o vodě i o autenticitě, k níž nás i práce se sny může dovést.

Datum zveřejnění: 30. 1. 2023

Sedmý díl - Snoví průvodci

Snoví průvodci, kde a jak se s nimi můžeme setkat, k čemu nám tato spojení mohou být prospěšná, případně co my můžeme rovině nehmotného bytí přinést.

Datum zveřejnění: 31. 12. 2022

Šestý díl - Proč se mi nezdají sny?

Proč se nám nezdají sny nebo proč si je nepamatujeme? Co můžeme dělat pro to, aby se k nám vrátily nebo abychom si je lépe pamatovali? Jak je možné podporovat a pěstovat své snění?

Datum zveřejnění: 28.10.2022

Pátý díl - Mapa snů

Mapa snů je vlastně to, jak své sny vnímáme, jak jim rozumíme. Může nám pomáhat chápat sdělení snů a adekvátně na ně reagovat. 

Datum zveřejnění: 25.9.2022

Čtvrtý díl - Snový deník

Snový deník, proč je dobré si ho psát, co všechno si do něj zapisovat a kam nás může vědomá práce se sny dovést?

Datum zveřejnění: 31.8.2022

Třetí díl - Synchronicity

Synchronicity jsou události, které nás mohou vést po životní cestě a společně se sny ukazovat, co je pro náš život podstatné. 

Datum zveřejnění: 23.7.2022

Druhý díl - Bleskovka a návrat do snu

Blesková práce se snem a návrat do snu jsou metody, pomocí nichž může každý lépe porozumět svým snům a využívat jejich energii v každodenním životě. 

Datum zveřejnění: 24.6.2022

První díl

V úvodním díle si poslechnete, jak vznikl podcast Zdál se mi sen,  proč je snění v životě důležité a co se dá dělat, aby člověk měl víc snů a lépe si je pamatoval.

Datum zveřejnění: 27.5.2022

Čtrnáctý díl - O čem sní Alena II.

Plánované datum zveřejnění říjen 2023

Autorem znělky podcastu je Petr Němčanský, spoluautorem a hráčem na flétny David Sysyn Synák.

Odešlete dotaz nebo komentář

Prostřednictvím tohoto formuláře odešlete zprávu na e-mail: podcast@airplaincafe.com

    Odesláním zprávy pomocí tlačítka Odeslat vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů, GDPR.