Společenství snících

V dubnu roku 2017 jsem poslouchal online úvodní přednášku Roberta Mosse k jeho kurzu Dreaming into Dreamtime. Když došla řeč na sny, které si člověk pamatuje pro jejich zvláštní energii a lucidní stav, vrátila se mi jako blesk vzpomínka na asi měsíc starý sen, v němž mě v lese honil obrovský medvěd grizzly. I jeleni před ním po žebříku prchali na střechu jediné budovy v zeleném jarním lese. A já se dal do běhu opačným směrem. „Možná vás honil medvěd,“ zazněl mi v tu chvíli do sluchátek hlas Roberta Mosse. Přestal jsem snad na chvíli dýchat. Byl to okamžik, který Robert Moss nazývá časem kairos, kdy se vesmír stává osobním, když vám vesmír tajně podává ruku. Je to čas, v němž máte možnost jednat a změnit zásadně běh dalších událostí.

Vyprávěl pak příběh, jak ve snu přišel medvěd za ním. Vyprávěl také o tom, jak podle australských Aboriginálů velké příběhy hledají ty správné lidi, aby je mohli vyprávět. Aby nás však dokázaly najít, musíme vystoupit ze své pohodlné komfortní zóny a nechat se jimi ulovit. Vyprávěl také o tom, že podle Lakotů, severoamerického kmene původních obyvatel, jsou lidé, za kterými přijde do snění medvěd, vyzýváni k tomu, aby se stali léčiteli a stávají se členy Bear dreamers society (Společenství medvědích snících).

Měl jsem to štěstí a byl zřejmě připravený na tento krok do neznáma. Další synchronicity následovaly a provázely mě v letech 2017–2019 tříletým výcvikem učitele snění a stále mě životem provází. Včera cestou do města jsem se Univerza zeptal, co je pro mě teď důležité. Abych odpověď nepřehlédl, naaranžoval ji vesmírný tvůrce, který si se mnou hraje a užívá velmi neotřelý smysl pro humor, hned dva billboardy vedle sebe s obrovským sloganem přes celou plochu: Věnujte srdce do reklamy, tak to teď dělám. Jak říká Robert Moss, když nepoložíte otázku vesmíru vy, položí ji vesmír vám. A Lady Gaga mi teď do sluchátek zpívá píseň: Where do you think you are going? (Kam myslíte, že jdete?).

Touto otázkou se můžete nechat inspirovat a její obměnu položit vesmírnému zdroji snění, než půjdete dnes, nebo kterýkoli jiný večer, spát. Můžete snění položit otázku: „Kam vede tato / moje současná cesta?“ nebo „Kam mě dovede moje směřování spojené s mou současnou prací, s novou nabídkou, s partnerkou nebo partnerem?“, „Kam to povede, když si koupím nebo nekoupím zahradu u lesa?“ atd.“ Buďte otevřeni snům i znamením v běžné skutečnosti, které přijdou. Zapište si je a potom si svůj záznam přečtěte znovu se svou otázkou na mysli, jako by ton byl příběh. Uvidíte, že se vám odpověď podaří najít, pokud vás přímo nepraští do očí, jak se to většinou děje mě.

Pokud se vám odpověď nepodaří najít hned po prvním dnu nebo první noci, nebo si sen nepamatujete, nebuďte nešťastní a nenechejte se odradit. Pamatujte, že pouze trénink z vás udělá mistry. Platí to o kterékoli disciplíně. Jestliže jste si, tak jako já, vybrali k dosažení mistrovské úrovně vědomé snění, spěch se nevyplácí dvojnásob. V rychlosti každodenního shonu můžeme lehce minout směrovku synchronicity, nebo naléhavý zvuk budíku může zaplašit sen, který přinášel důležité sdělení. Nalaďte se na pomalejší tempo, vědomě dýchejte, otevřete všechny kanály vnímání a pamatujte, že Univerzum vám naslouchá.

K vědomé komunikaci s Univerzem můžete použít také bibliomancii neboli věštění z náhodně otevřené stránky v náhodně vybrané knize z knihovny, útržek rozhovoru, který zaslechnete v supermarketu nebo na ulici, reklamu v rádiu nebo nápis na kamionu, za kterým se ploužíte už pár minut. Univerzum ke komunikaci používá všechny dostupné kanály a velmi často nás nabádá, abychom zpomalili, odložili další naléhavou činnost, která nás nutí zachovávat rutinní návyky a rozhlédli se kolem. Položte Univerzu třeba otázku: „Co ode mě teď potřebuješ?“ a zaposlouchejte se do zvuků, které k vám přicházejí a mějte oči na stopkách.

Když si budete odpovědí jistí, následujte její vedení. Dáte tím Univerzu jasně najevo, že mu také nasloucháte a jste ochotni v dané věci udělat to, k čemu vás vyšší vědomí nabádá. Pokud si odpovědí jisti nebudete, nechejte to být. Na cestu nám šprýmaři často kladou také pastičky, aby zjistili, jak dobří jsme stopaři a s kým mají tu čest. A opět platí, že čím častěji se budete takzvanému věštění z chodníku nebo nacházení synchronicit ve snění a v bdělém životě zabývat, tím jasnější vám znamení Univerza, od průvodců anebo mistrů z vyšší roviny vědomí budou a zapadnou do vaší skládanky a možná stejně jako mě se nějakou synchronicitou vyjasní sen a povede vás dál na vaší cestě.

Přejí Vám krásné sny, mnoho zábavy a radosti při komunikaci s Univerzem a mnoho odvahy, pokud se vydáte mimo své běžné hranice a necháte se ulovit svým velkým snem, který je vám už teď určitě na stopě. Možná se i vy připojíte ke společenství snících.

O svých snech se se mnou můžete přijít poradit do Snové poradny, připojit se k online Kruhu snění nebo navštívit některý z mých workshopů, kde se sny pomocí šamanského lucidního snění pracujeme, více informací na mém webu zde: https://www.samanskykruh.cz/aktivni-sneni

Více o práci se synchronicitami se můžete dočíst na stránkách knihy Roberta Mosse Věštby na každý den, (Sidewalk Oracles), vydala Maitrea v roce 2017.

Napsat komentář